BD
BA
puseeeeeeeeek...

Leden 2010

Brrrrrrr...Zima!!!!

27. ledna 2010 v 22:45 | Euridika |  Chorvatsko
Nevím přesnĕ jak u vás v Česku, ale u nás je, v tomto roce, hodnĕ zima. Počasí v Chorvatsku je rozdílné v různých částech země. Pro přímořské oblasti je typické mírné středomořské klima.
Na jihu skoro nikdy nesnĕží, v horách se může zadržet sníh skoro po celý rok a na severu je počasí podobný jak v Česku ale přeci trochu teplejší. Zima trvá míň, zatímco léta jsou teplejší a trvají déle.
Dnes foukal moc studený vítr (bura) a já jsem témĕř ztuhla, protože se nikdy teple neoblíkám. Naštĕstí, u nás v Rijece, není sníh.
To je moc zajímavý, např. v Záhřebĕ napadal sníh a pár je stupňů pod nulou, zatímco v Rijece je nad nulou a přeci se zdá že je tady hladnĕjí kvůli buře (severo-vychodní vítr). No, však už to vydržíme, že? Za chvíli tady bude jaro a to bude paráda!Ahojka...

Avatar - sen nebo java?!

20. ledna 2010 v 21:47 | Euridika |  Ostatní
Konečnĕ jsme se šli podívat do kina na film "Avatar". Moc se nám líbil i když jsme, bohužel, sedĕli v první řadĕ. Já osobnĕ lituji, že se musím vrátit do skutečnýho života.
Avatar nemá jenom krásné filmové efekty nýbrž, nám lidem, chce nĕco vážnýho říct tj. upozorňuje nás a vzkazuje nám :
"Pokud budete pokračovat stejným způsobem, budete nejhorší nepřátelé ne jenom sami sobĕ ale i druhýma ve vesmíru!".Zítra zase Záhřeb. Ahojka lidičky.

Pořád nĕco...

15. ledna 2010 v 14:15 | Euridika |  Ostatní
Vím, zřídka píšu ale mám pro to vysvĕtlení. Jak už víte, častokrát jezdím do Záhřeba. Musím se připravovat na výuku i to skoro každý den. Když mám chvílku času, tak dĕlám animace. Kromĕ toho, včera jsem spadla a zranila hlavu a pravé rameno. Nic moc ale přeci mĕ to trochu bolelo a ještĕ bolí. Doufám že se máte dobře a upřimnĕ Vám to přeji.
Ahojka…

Baví mě to

4. ledna 2010 v 21:56 | Euridika |  Moje tvorba
Drazí přátelé ani Vám neumím vysvĕtlit jak moc mě baví vytvářet animované obrázky. Je to pravděpodobně proto, že jsem vždycky zbožňovala kreslit ale teď to nemužu.Určitĕ se ptáte proč, že?
Více než před rokem dostala jsem slabou mozkovou příhodu a od té doby nemůžu dĕlat s pravou rukou to, co jsem kdysi mohla.

Ahojka

Co nás nezabije to nás posílí

1. ledna 2010 v 17:35 | Euridika |  Ostatní
Vážení a milí přátelé odešel starý rok a přišel nový, který může být horší než ten předchozí, alespoň pro nás tady v Chorvatsku.
No, jak se už říká, že to co tĕ nezabije že tĕ posílí, neztrácím nadĕji že ten nový rok vydržím v celku (tak jak dlouhá tak i široká), hahaha…


Ahojka