BD
BA
puseeeeeeeeek...

Chorvatsko

Cikánská hudba v Chorvatsku

8. února 2013 v 0:05 | Euridika
Nebyla jsem tady dlouho, protože se mi pokazil počitač. Musela jsem koupit novej, jasně, na pujčku. Ale nelituji toho, vyplatilo se.

Nevím jak vy, ale já miluju cikánskou hudbu.Tady v Chorvatsku, zpívají trochu jinak. Poslechněte si, jak zpívají. Doufám, že se vám bude líbit.

Pozdravuji vás všechny


Ahojka

U moře...

8. září 2012 v 20:04 | Euridika
Letos jsem byla v Turnju u moře. Turanj je malé město blízko Biograda a nedaleko Zadru. Musím přiznat, že jsem mě tam moc nelíbilo. Ale Zadar je krásné město. Šli jsme tam večer na procházku a poslouchali jsme mořské varhany se spoustou turistů.

Turanj

Město Rijeka, ve kterém bydlí můj drahý Orfeus, má krásné pláže i to o mnohem lepší než Turanj. Takže jsem se tam lepší vykoupala a odpočinula než v Turnju, zadarmo i dohromady s mojim drahým Vladkem.

Rijeka

Ahojka...

Horko

24. července 2012 v 15:07 | Euridika
Nevím jak v České republice ale tady v Chorvatsku je hodně horko. Nelíbí se mi to. Nejvíce se mi líbí na jaře. Sluničko pěkně svítí a hřeje, fouká větříček a vše se probouzí ze zimního snu. To je skutečná krása, alespoň pro mě.No, musíme to nějak vydržet.Ahojka...

Pohled na Záhřeb

21. listopadu 2010 v 18:52 | Euridika
Už jsem hodnĕkrát psala o Rijeci, a ještĕ budu, ale tentokrát bych chtĕla nĕco napsat o Záhřebu, hlavním mĕstem Chorvatska kterým protéká řeka Sava. To je zvlaštní mĕsto ale v pozitivním významu, a proč?

Rijeka-Záhřeb

3. listopadu 2010 v 11:10 | Euridika
Všichni určitĕ už chápete, že?

Chorvatsko na můj způsob

28. října 2010 v 15:10 | Euridika
V tomto článku vás seznámím s Chorvatskem i to na svůj způsob. Doufám že se vám bude líbit.V krásném mĕstečku, jménem - Daruvar, žije hodnĕ osob českého původu.
Mapa Chorvatska
Ahojka...

Kavárna na hvĕzdárnĕ

9. srpna 2010 v 12:18 | Euridika
Dnes jsme šli do kavárny na hvĕzdárnu. Vladko už tam byl ale já jsem ju navštívila poprvé. Ani nevím jak bych vám popsala tu krásu. Z jedné strany modré moře, z druhé pak kopce a lesy...nad námy unavené nebe ze sluníčkem které šlo spát. Vĕtříček lehounce vál do vlasů a šeptal okouzlující píseň. A na ostatní,  podivejte se do videjka.

Možná vás bude zajímat?

24. dubna 2010 v 22:21 | Euridika
Možná vás bude zajímat?

Rijeka pod jménem Tarsatica byla jedním z opěrných bodů římské obranné soustavy. Předpokládá se, že v té době byla Rijeka - Tarsatica hlavním městem římské provincie Liburnia. Opevnění navazovalo na městské hradby.
Schody uskockého velitele Petra Kružiće (stube P.Kružića), kterých je 570(!), vedou z Rijeky od budovy Komunální banky na vrch Trsat nad městem. Kopec se tyčí nad soutěskou Rječiny do výšky 139 m.
Starou část města kolem středního náměstí a hlavní třídy Korzo, reprezentuje několik památek: Městská věž s hodinami, barokní Katedrála sv. Vída, Místodržitelský palác (Guvernerova palača) - sídlo dvou muzeí, Námořního muzea (Pomorski muzej) a Historického muzea (Povijesni muzej).
V Rijece se nachází nĕkolik pláží a na předměstí Rijeky, v zátoce Preluk, je pláž přizpůsobená potřebám invalidů a další možnost koupání blízko Rijeky: Opatija (13 km), Bakar (15 km), Crikvenica (37 km).

Chorvatština

23. dubna 2010 v 20:17 | Euridika
Já učim zase svůj mateřský jazyk (češtinu) a proč byste vy nenaučili málo chorvatsky??? Tak, jdeme na to:

Nikad nisam bila siromašna, ali sam bila bez novca. Biti bez novaca je prolazno stanje: biti siromašan je stanje duha.

Vendulka a my...

4. března 2010 v 14:13 | Euridika
Včera jsme ve třídĕ zase uvýtali mladou učitelku Vendulku z Čech která vede výuku češtiny v Daruvaru kde žije nejvíc českých předků v Chorvatsku.
Vendulka je moc simpatická, veselá, inteligentní...zkrátka, jak pravá česká holka. Pĕknĕ jsme ji uhostili... první, s kávou na palubě, a potom, výborným rizotem s krevetami a nakonec jsme všechno zalili s dobrým bílým vínem. Obešli jsme skoro všechny pláže v Rijece. I když moře bylo studené, přeci jsme v nĕm umočili nohy…zase, jak pravé české holky. Moc se jí líbilo v Rijece.
 
 

Reklama