BD
BA
puseeeeeeeeek...

Můj Domov

Má vlast

18. února 2013 v 23:35 | Euridika
Jsem hrdá na Českou republiku. Víte proč? Protože můj domov je považován za velmi svobodnou zemí. Aspoň tak píše na rozdíl s Chorvatskem.
Uvědomuji si, že ani vám to není jednoduché ale věřte mi, tady je to horší. Do všeho se míchá církev a nelze nalézt žádných pracovních míst. Vím, že tomu nevěříte ale je to pravda.


Samozřejmě není všechno špatné, lidé tady jsou velmi přátelský a máme krásný moře ale to už jistě víte. A teplejší počasí je tady, hahaha. Stýská se mi hodně po mé vlasti!


Ahojka!

B r n o

22. listopadu 2010 v 17:06 | Euridika
Vím, mnozí se budou asi nudit s prohlížením fotek Brna ale já si jíh vždycky ráda prohlídnu, protože jsem v tomto městě strávila své dětství.

Naší „záchranci“ a hluk tanků!

21. srpna 2010 v 16:55 | Euridika
Na dnešní den (21.08.1968.), naší "záchranci" (Sovĕty), už byly v Československu. Moc dobře si pamatuji strach a hluk tanků. Ale mnohem víc si pamatuji to, co se stalo potom, to bylo mnohem horší od toho strašnýho hluku!
Každý má právo na svůj názor a můj je...že by mĕl, každý správný a pravý Čech nebo Slovák, odsoudit a nikdy nezapomenout ten den!

Dĕtský tábor - Bedřichov

20. května 2010 v 18:37 | Euridika
Dětství jsem neměla pěkný ale jak už to bývá (a dobře že je to tak) človĕk si vzpomíná nejvíc na hezké okamžiky.
Nikdy nezapomenu na strávené chvíle v dĕtském táboru v Bedřichovĕ kam jsem jela ze svojí starší sestrou.

Člověk obojživelník

17. února 2010 v 12:41 | Euridika
Pamatujete si tento film? Ja ano, poprvé jsem ho vidĕla, jako malá holka, v Brnĕ v kinĕ v Komárovĕ (myslim že se jmenovalo - kino "Čas"). A zůstal mi v krásnýh vzpomínkách na celí život.

Hrdá jsem na ...

28. září 2009 v 12:31 | Euridika
Drází přátelé tak sem zase zpátky, a jsem ráda že jsem znova s Vámi. Jsem taky ráda, že ste se nenazlobili (kvůli srandĕ tykající se hesla) ale hned jsem věděla že to tak dopadne, protože vím a znám jaký jsou Češi a Slováci (a na to jsem moc hrdá).

Rakousko-Uhersko v malém balení

3. září 2009 v 20:04 | Euridika

Napsala jsem že jsem Češka; že miluji svůj domov i svoje mĕsto Brno, že je čeština můj mateřský jazyk atd., všechno je to pravda kromĕ místa narození.

Můj drahý Dornych, má drahá ulice

23. července 2009 v 0:19 | Euridika
Lidičky drazí ani si nedovedete předctavit jak jsem byla šťastná když jsem na internetu našla fotku me ulice - Dornych - v Brnĕ!

Můj domov v mém srdci

12. června 2009 v 13:55 | Euridika
Už jsem to hodnĕkrát řekla a napsala ale nebude škodit když to zopakuji:

Česká zem (můj domov) vždycky bude pro mnĕ ráj na zemi.
Co se týka Chorvatska (kde už dlouho bydlím) a jeho krásy, jasný, líbí se mi ale i dál je můj domov (za mnĕ) nejdražší, nejkrasnĕjší a nejvzácnĕjší. Tak to bude do konce mého života (smrti). Není lehko odejít ze svého domova.

Ach, ty vzpomínky!

16. května 2009 v 20:21 | Euridika
Když jsem byla malá bydlela jsem na Dornychu v Komárovĕ a chodila jsem do školy; prvnĕ na Opuštĕnou, potom na Řeznickou, Klašterskou a nakonec na Tuháčkovou. Nepamatuji si hodnĕ spolužáku ale nĕjaké přece ano.
 
 

Reklama