BD
BA
puseeeeeeeeek...

Vzdĕlání

Opakování je matka moudrosti

7. srpna 2010 v 14:19 | Euridika
Vladko psal nĕco o chorvatském jazyku a já mu se přidám. Velmi brzi jsem naučila chorvatštinu ale mĕla jsem přeci nĕjaké problémy.
Nejvíc mi trvalo správnĕ vyslovovat písmeno lj. Rozdíl mezi mĕkkým ć a tvrdým č (myslím na výslovnost), až dodnes neznám jak bych mĕla, ale píšu ho správnĕ ve slovech i to jenom proto že jsem naučila pravidla.
Co se týká akcentu, to mi asi zůstane navždy, hahahaha, a protože umím chorvatský a český jazyk, můžu z jistotou napsat že je čeština mnohem težší!

Starosti

30. června 2010 v 20:33 | Euridika
Jak to vypadá, já pořád odpočívám (hahaha) ale bohužel není to tak. Mám starosti, a kdo je nemá, že? Momentálnĕ mĕ trápí to, že nevím jak to dopadne z učitelským zamĕstnáním. Vlastnĕ, vůbec ze zamĕstnáním! Mĕlo by to dobře dopadnout, aspoň mi tak slíbili, ale nikdy se neví, že? A pravĕ tá nejistota mi dĕlá starosti. No, já se nevzdávám a neztrácím nadĕji.

starosti2

Ahojka...

Konec školy, huraaaaaaaaa!!!!

16. června 2010 v 13:11 | Euridika
Konec školy, huraaaaaaaaa!!!!
Konec školy

Žáci, oslava a já…

23. března 2010 v 22:33 | Euridika
Tak, dnes jsme, žáci a já (jejích učitelka), mĕli oslavu ve třídĕ. Každý donesl sebou všelijaké dobrotky: oplatky, koláčky, pizzu, šťávy atd. Dĕti tancovaly a já s nímy. Bylo nám opravdu pĕknĕ, a nejvĕtší radost jsem mĕla z toho když se mĕ žáci lítostivĕ zeptaly: "Kdy zase bude výuka???".

Sranda a výuka

20. října 2009 v 21:27 | Euridika
Dneska jsem vesela i šťastná a byla jsem uplnĕ jinačí před výukou. Dĕti byly docela hodní a dost jsme toho naučili.

Náš malý ráj

5. října 2009 v 14:04 | Euridika
Mojí drahý žáci a já (jejích učitelka), konečnĕ máme v České besedĕ svou skutečnou třidu - náš malý ráj.

H, ch, k, r, d, t, n....

9. srpna 2009 v 21:53 | Euridika
Drazí přátelé konečnĕ jsme hotovi s malováním i s úklidem. Slíbila jsem Vám fotky ale nĕjak se mi teď zdá že to není tak vážný. Malování jak malování, že? Strop je bílý a zdi jsou vymalovány broskvovou barvou.

Škola je hotová

5. června 2009 v 0:48 | Euridika
Tak, škola je hotová, aspoň tady v Chorvatsku. To se tady dĕti mají, že? Nový školní rok začíná až 07.09.2009. roku.

Já jsem všem dĕtem dala známku "1" (v Chorvatsku je to "5"). Co na to říkáte? Jasné, dĕti byly šťastné ale já taky protože si každé dítĕ tu jedničku zasloužilo.

Učím sebe i žáky...

3. června 2009 v 16:39 | Euridika
Už jsem napsala že jsem učitelka ale nenapsala jsem co dĕti učím, že jo? Teď to příznám, učím žáky češtinu a to znamená že ju i já, zase, musím učit protože jsem dost toho zapomĕla.
S nikým jsem nemĕla možnosti hovořit český, pořád jenom chorvatský a ani jsem nečetla nic psané na českém jazyku. To je ostuda, co??? No, teď už je to lepší a moc mi pomáhá i blog v České republice. Co pak znamená že, tady na blogu.cz, né jenom užívám ale i učím.
 
 

Reklama